Cementowa zaprawa klejąca do fliz Kerabond T
Wzmocniona, cementowa zaprawa klejąca o wysokiej przyczepności, do płytek ceramicznych i gresu, bez efektu osuwania się płytek, mrozo- i wodoodporna.

Zastosowanie:
Kerabond T jest przeznaczony do klejenia wszystkich typów płytek ceramicznych i mozaiki ceramicznej na zewnątrz i wewnątrz budynków, na każdym typie podłoża (posadzki, ściany, sufity), na podłożach tradycyjnych (tynki cementowe i cementowo-wapienne, posadzki cementowe, płyty kartonowo-gipsowe i tynki gipsowe jednowarstwowe, ściany z bloczków itp.), o ile są stabilne, mocne, suche i czyste. Umożliwia klejenie płytek od góry bez efektu spływania. Podłoża chłonne należy zagruntować wcześniej Primer G. Kerabond T jest klejem szczególnie polecanym do mocowania płytek gresowych i klinkierowych wewnątrz pomieszczeń, o maksymalnych wymiarach 30 x 30 cm.
UWAGA:
Po wymieszaniu zaprawy klejącej Kerabond T z emulsją Isolastic zamiast z wodą, parametry kleju ulegają znacznej poprawie, a klej spełnia wymagania klasy C2 (kleje cementowe o wysokich parametrach), zgodnie normą z EN 12004 i klasy S2 (kleje wysokoelastyczne), zgodnie z EN 12002.

Dane techniczne:
Czas zachowania właściwości roboczych: ponad 8 godzin
Czas schnięcia otwartego: około 20 minut
Korygowalność: do 45 minut
Spoinowanie:
– na ścianach: po 4-8 godzinach
– na podłogach: po 24 godzinach

Obciążenie ruchem pieszym: po około 24 godzinach
Pełne obciążenie: po około 14 dniach
Kolory: szary i biały
Nakładanie: pacą zębatą nr 4, 5 lub 6
Przechowywanie: 12 miesięcy

Zużycie
2-5 kg/m2

Opakowania
Worki 25 kg